YEŞİL KART SİGORTASI

6 farklı sigorta şirketinden en uygun Trafik sigortası için Kırcalı sigorta , 0224 245 0095’i arayın güvence ve ekonomiyi birlikte alın.

Yeşil kart sigortası nedir ? Yeşil kart sigortası ,en basit anlatımıyla uluslararası Trafik sigortası olarak da tanımlanabilir. Yeşil kart poliçesi olmadan araç ile yurt dışına çıkış yapılamamakta olup sınırda istenen zorunlu belgelerdendir. Poliçenin amacı motorlu taşıt kullanıcılarının seyahat ettikleri ülkelerde neden oldukları kazaların sonucunda zarar görenlerin korunmasını sağlamaktır. Buna göre:
• Trafik kazasının meydana geldiği ülke, kazaya neden olan motorlu taşıt kullanıcısının sürekli yaşadığı ülke olmasa dahi, verilen zarar karşılanacaktır.
• Bir motorlu taşıt işleteni, ziyaret ettiği her ülkenin sınırında ayrı bir sigorta poliçesi yaptırma gereksinimi duymayacaktır. Şu an Yeşil kart sistemine 46 ülke dahildir. Sigorta ettirene verilen orijinal kart, yeşil olmalıdır. İki kopya şeklinde düzenlenir ve üzerinde kazıntı veya silinti bulunamaz. Yeşil Kart Sistemi kapsamında kullanılan tüm Yeşil Kart sertifikaları, sisteme üye ülkelerin oluşturduğu Bürolar Konsey’i ( Council of Bureaux – COBx) tarafından belirlenen belirli bir şekilde olmak zorundadır

GEÇERLİ OLDUĞU ÜLKELER; AVUSTURYA, ARNAVUTLUK, ANDORRA, BELÇİKA, BULGARİSTAN , BOSNA HERSEK, BEYAZ RUSYA, İSVİÇRE, KIBRIS,ÇEK CUMHURİYETİ,ALMANYA ,DANİMARKA,İSPANYA ,ESTONYA, FRANSA, FİNLANDİYA, İNGİLTERE, KUZEY İRLANDA, YUNANİSTAN,MACARİSTAN ,HIRVATİSTAN ,İTALYA, İSRAİL ,İRAN ,İRLANDA, İZLANDA, LÜKSEMBURG, LİTVANYA, MALTA ,FAS, MOLDOVA, MAKEDONYA, NORVEÇ ,HOLLANDA, PORTEKİZ, POLONYA, ROMANYA ,RUSYA ,İSVEÇ ,SIRBİSTAN ,SLOVAKYA ,SLOVENYA, TUNUS, TÜRKİYE ,UKRAYNA Yurtdışına çıkmadan önce Yeşil kart sigortası düzenlemek için sadece plaka ve tc kimlik numarası yeterlidir. Kırcalı sigorta Yeşil kart poliçesini ofisimize gelerek 5 dakikada, kargo ile 1 günde teslim alabilirsiniz. Yeşil kart sigortası bursa, yeşil kart, yeşil kart sigortası ,yeşil kart Bulgaristan ,yeşil kart sigorta fiyatı , yeşil kart sigortası ne kadar, yeşil kart sigorta ucuz fiyat, yeşil kart kırcalı sigorta, acil yeşil kart sigortası Yeşil Kart Poliçe Sorgulama - E-Devlet
API –>