EYT’lilerin Tamamlayıcı Sağlık sigortası hakkında bilmesi gerekenler

Ülkemizde EYT ile birlikte 2 milyona yakın kişinin emekli olması bekleniyor. Bu süreçte çalıştığı işyerinden mevcut tamamlayıcı sağlık sigortası olanların işten ayrılması ile birlikte sağlık sigortasının ne zaman sona ereceği ve mevcut hakları merak konusu oldu. Emeklilik kadar vatandaşlarımızın sağlıklı bir hayat sürmesi de en önemli unsurlardan, bu nedenle aşağıdaki yazımızda kurumsal sağlık sigortası olup bu haklarını kaybetmek istemeyenler için soru cevap şeklinde bir rehber hazırladık.

Saygılarımla,

Necmi Erdan / Kırcalı Sigorta Ltd.Şti / 02242450095 / www.kircalisigorta.com.tr

 

1-İşten Ayrılan Eyt’linin işyerinden olan sağlık sigortası ne zaman sona erer?

Kurumsal tamamlayıcı veya özel sağlık sigortası olan kişinin işten ayrılmasının sigorta şirketine bildirildiği gün sağlık sigortası sona erer.

2-İşyeri sağlık sigortası sona eren Eyt’li geçmişten gelen sağlık sigortası kazanım ve haklarını ne kadar sürede kaybeder?

Kurumsal sağlık sigortasındaki kazanımların korunması ve devam için işten ayrıldıktan sonra 30 gün içinde Bireysel Tamamlayıcı veya Özel Sağlık Sigortası yaptırılması gerekmektedir. 30 günlük sürenin aşılması halinde insiyatif sigorta şirketinde olacağından Bireysel poliçe yapılsa bile geçmişten gelen kazanımlar kaybedilebilir. Bu özellikle mevcut rahatsızlığı olup sağlık sigortası kapsamında bunları karşılatan kişiler için önemli olduğu gibi, bekleme sürelerinin kaldırlması ve ömür boyu yenileme gibi kazanımların korunması içinde oldukça önemlidir.

3-Sağlık sigortası haklarını kaybetmeden poliçesini devam ettirmek isteyen Eyt’li ne yapmalıdır.

Kurumsal sağlık sigortasındaki kazanımlarını kaybetmek istemeyen kişi işten ayrıldıktan 30 gün içinde

Bireysel Sağlık sigortası yaptırarak geçmişten gelen haklarını koruma yoluna gidebilir.

4- Eyt’li için Bireysel Tamamlayıcı veya Özel sağlık her yerde aynı fiyat ve şartlara mı tabidir?

Hayır, sektördeki sigorta şirkelerinde farklı prim ve şartlar sunulmaktadır. Bu nedenle bu işin uzmanı alanında uzman sigorta acentesi ile birlikte teklif ve şartların değerlendirilerek ilerlenmesi tavsiye edilir.

5-Bireysel Tamamlayıcı veya Özel sağlık poliçemi nereden satın alabilirim?

Sağlık sigortası, satış sonrası hizmet ve bilgi alışverişi yoğun olan poliçelerden olduğundan bankadan veya internetten alınması çeşitli mağduriyetlere yol açmaktadır. Yine sağlık sigortasında yetkili olmayan ve uzman olmayan kanallardan yapılan sağlık sigortalarında ciddi mağduriyetler bilinmektedir. Bu nedenle sağlık sigortasında uzman ve her zaman size hizmet verebilecek Yetkili Sigorta Acentesi ile çalışmanız yararınıza olacaktır.

#eyt #eyttamamlayıcı #emeklisağlıksigortası #eyttss #eytsağlıksigortası #eytbursa #tamamlayıcısağlıkeyt #kurumsalsağlık #sağlıkgeçiş

Related Blog

Leave a CommentYour email address will not be published.