Sık Sorulan Sorular

Trafik Sigortası aracın 3. şahıslara verebileceği maddi ve bedeni zararları güvence altına alır. Kişinin aracında oluşabilecek hasarlarının karşılanması için kasko sigortası yaptırması gerekir.
Kasko Sigortaları aracın kendi hasarını karşılar. Ancak trafik sigortası limitlerinden karşı tarafa bir ödeme yapılması gerekir ve limit aşımı söz konusu olursa, Kasko Sigortalarında mevcut olan İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı çerçevesinde ek ödeme yapılabilir.
Kasko sigortalarında hasarsızlık indirimi sigortalının hasar yapmadığı yıllara göre uygulanır. İlk 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 30 İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 40 Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 50 Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 60
Sigortalı araç değişikliği yaptığı zaman mevcut hasarsızlık oranı devam eder.
Poliçede belirtilen araç ve aracın üzerine fabrika çıkışında standart donanım olarak monte edilmiş her türlü ses, iletişim ve görüntü cihazları sigorta kapsamı içindedir. Araç standardının dışında yer alan, fabrika çıkışında veya sonradan ilave edilmiş aksesuarlar, sigorta bedelleri poliçede ayrıca belirtilmeleri koşuluyla sigorta kapsamına dahil edilebilmektedir.
01.04.2013 tarihi itibariyle yürürlüğe giren yeni Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartlarına göre, Sigorta şirketleri aracı hasar tarihi itibariyle rayiç değerine kadar teminat altına almaktadır. Hasar durumunda eksik/aşkın sigorta uygulanmaz. Yeni genel şartlara göre, poliçe üzerinde araç sigorta bedeli belirtilmemektedir. Rayiç değer nedir? Nasıl tespit edilir? Rayiç değer için esas alınacak referansa veya rayiç değeri belirleme yöntemine poliçede yer verilir. Bu yönde bir referans belirlenmemişse veya bu belirleme somut değilse Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliğince belirlenerek ilan edilen riziko tarihi itibariyle geçerli rayiç değere ilişkin liste esas alınır.
Ethica trafik sigortası, Bursa Ethica trafik sigortası, Bursa kamyonet trafik sigortası
Bursa Ethica Trafik sigortası primleri Sigorta şirketleri tarafından serbestçe belirlenmekte olup , alt ve üst primleri tavsiye niteliğinde belirleyen bir Rehber tarife de mevcuttur ancak bağlayıcılığı yoktur. 2016 Ocak ayı sonunda kurulan Ethica Sigorta, bu tarihten 3.5 ay kadar kısa bir süre sonunda sigortacılık ruhsatını aldı. Şirket, yoğun çalışmalar neticesinde son derece kısa zaman dilimi içerisinde altyapısını tamamladı ve 27 Temmuz 2016 tarihinde faaliyete geçti. 2020 yılı trafik sigortası primleri aracın kullanım tarzı, ruhsat sahibinin hasarsızlık kademesi ve hasar geçmişine göre belirlenmekte olup sigorta şirketleri arasında fiyat farklılıkları mevcuttur. Her sigorta şirketi primleri kendisi belirlemekte olup örneğin Ethica Sigorta trafik sigortasında %40’a varan indirimler ile poliçe tanzim etmektedir. Ethica Sigorta Trafik poliçesinde özellikle otomobil ve kamyonet kullanım tarzlarında Yüzde 40’a varan avantajlı fiyatlarıyla dikkat çekmektedir. Bursa Ethica Sigorta yetkili acentesi Kırcalı Sigorta Ltd.Şti. olarak avantajlı trafik fiyatları sorgulamak için aşağıdaki iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Deneyimli yönetim kadrosu, güçlü acente dağıtım kanalı ve dijital çağın gerektirdiği modern yazılım sistemleriyle sigortacılık sektöründe müşterilerinin hizmetinde olmanın mutluluğunu yaşıyor. Ethica Sigorta, sigortacılık sektöründe 30 yıldan fazla deneyime sahip olan yönetim kadrosu ile “Sigortacılık bizim işimiz” diyerek sektöre taze kan getirmeyi ve müşterilerine beklentilerin üzerinde hizmet sunmayı hedefliyor.
Dask sigortası zorunlu poliçe olup, primleri standarttır ve daire m2 ,bina kat sayısı ve deprem bölgesine göre hesaplanmaktadır. Dask yenilemesinde % 20 ye varan yenileme indirim mevcuttur, indirimlerin devamı için Dask poliçesinin vade sonunundan itibaren 1 ay içinde yenilenmesi gerekir. Dask yenileme ve prim hesaplama için: https://kircalisigorta.com.tr/ siteye girdiğinizde altta Dask Online Poliçe AL kutucuğuna tıklayarak dask prim hesapla seçerek kendi poliçe priminizi seçebilir ve dask poliçenizi hesaplayarak 6 taksit satın alabilirsiniz

Ürünlerimiz

İletişim

Konum

Copyright @ 2021 Bursa Web Tasarım
HEMEN ARA
× WhatsApp Uzmana Sor