Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası veya kısa adıyla TSS , bütçenize uygun prim ile SGK anlaşmalı özel hastanelerde muayene, tetkik, tedavi, yatış, ameliyat vb. tedavi giderlerinizi karşılayan sağlık sigortasıdır. Tek başına bebek ve çocuk da sigortalanabilmekte olup 0-65 arası yaş sınırı mevcuttur. Ek olarak Doğum teminatı da eklenebilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası TSS : Ayakta ve Yatarak Tedavi  ile , sadece Yatarak Tedavi olmak üzere 2 farklı teminat sunar. Ek olarak sigorta şirketine göre farklılık gösteren Asistans Hizmetleri de vardır; bunlar Check Up , Diş paketi, Göz muayenesi , Psikolog ve Diyetisyen muayenesi ile Doktor online görüşme hizmetleridir. Tamamlayıcı sağlık sigortasında poliçe öncesindeki ve doğuştan gelen rahatsızlıklar teminat dışıdır. Ömür boyu yenileme güvencesi 3.yılın sonunda verilir.

Ayakta Tedavi Teminatı :    Doktor muayenesitahliltetkik, görüntüleme ve tanı hizmetleri  giderleri ayakta tedavi kapsamında değerlendirilir. Ayakta tedavi çoğu bireysel poliçede 10 adet olarak verilmekte olup, grup poliçelerinde veya sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir.

Yatarak Tedavi Teminatı :   Doktorun bu gerekliliği raporunda belirtmesi şartıyla; Ameliyat , Dâhili ve cerrahi yatışlar, acil sağlık durum giderleriküçük müdahaleleri karşılar. Bu limit sigorta şirketine ve poliçe türüne göre farklılık göstermekle birlikte genellikle LİMİTSİZ olarak karşılanır.

Doğum ve Doğum Rutin Kontroller teminatı :Doğum teminatı , doğum ve rutin kontrolleri karşılamakta olup doğum bekleme süresiz veya bekleme süreli olarak ikiye ayrılır. Doğum bekleme süreleri 1 ay ile 12 ay arasında değişmekte olup, mevcut hamileliği karşılayan beklemesiz doğum paketi de mevcuttur.

Vergi İadesi Avantajı

Tamamlayıcı Sağlık Poliçesine ödediğiniz primleri , aylık gelirinizin %15’ni aşmamak kaydı ile Gelir Vergisi matrahınızdan düşebilirsiniz.
( Gelir Vergisi Kanununu  63.Madde

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yetkili Olduğumuz Sigorta Şirketleri

Anadolu Sigorta , Axa Sigorta , Ak Sigorta, Groupama Sigorta, Ethica Sigorta, HDI Sigorta, Mapfre Sigorta , Sompo Sigorta , Türkiye Sigorta , Fiba Sigorta

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler Bursa

Bursa anlaşmalı kurumlar:  : Medicana Hastanesi , VM Medicalpark , Medicabil Hastanesi , Ceylan Hastanesi, Hayat Hastanesi , Osmangazi Aritmi , Esentepe Hastanesi , Doruk Sağlık Grubu, Pedmer Tıp merkezi, Anadolu Hastanesi , Dünya Göz.

Anlaşmalı kurumlar Sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir.Diğer anlaşmalı kurumlar ve diğer iller için lütfen bizi arayınız.
Tamamlayıcı sağlık sigortası için uzman çalışanlarımıza danışarak kendiniz ve aileniz için en doğru ürünü belirleyebilirsiniz.

İletişim

Konum

Copyright @ 2021 Bursa Web Tasarım
HEMEN ARA
× WhatsApp Uzmana Sor